Kto może skorzystać na zatrudnieniu freelancera?

zatrudnij freelancera

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem projektanta, ale nadal nie masz pewności, czy nawiązanie współpracy z freelancerem jest dobrą inwestycją? Nie jesteś jedynym, który stara się znaleźć odpowiedź na te pytanie.

Istnieje wiele stereotypów na temat pracowników zdalnych. Nie każdy bowiem ma dobre doświadczenia związane z taką formą zatrudnienia. Problemów można jednak łatwo uniknąć, przestrzegając kilku podstawowych zasad. Jeśli uda Ci się znaleźć właściwą osobę, będziesz mógł doświadczyć wszystkich korzyści, które wolny strzelec może wnieść do firmy. Jednak jak upewnić się, czy naprawdę potrzebujesz freelancera?

Odkąd kilka lat temu zaczęłam pracować jako niezależny grafik, na rynku nastąpiła duża zmiana, a praca zdalna stała się o wiele bardziej popularna. Jednak nadal zdarza się, że niektórzy pracodawcy nie są pewni, czy zatrudnienie freelancera jest dobrym wyborem. Dlatego w tym krótkim artykule wyjaśniam, kto może z tego skorzystać.

 

Freelancer dla agencji – uzyskaj wsparcie dla swojego zespołu

Od lat pracuję z agencjami reklamowymi i brandingowymi. Wspieram ich w pracy nad projektami dla kluczowych klientów. W mojej praktyce skupiam się na barndingu, materiałach marketingowych i projektach internetowych. Niektórzy z moich kontrahentów mają trudności by przewidzieć, ile pracy będą mieli w najbliższych miesiącach. Dlatego zatrudnienie dodatkowych pełnoetatowych projektantów może być dla nich ryzykownym posunięciem. Nawiązanie kontaktu z niezawodnym freelancerem może sprawić, że praca będzie płynniejsza i szybsza.

Zatrudnienie freelancera w agencji może:

 1. Obniżyć koszty,
 2. Uczynić pracę bardziej płynną i szybszą,
 3. Pokazać nową perspektywę twórczą,
 4. Wygenerować więcej pomysłów, które pomogą zdobyć więcej klientów,
 5. Pomóc zarządzać małymi zadaniami, aby Twój zespół kreatywny miał więcej czasu na naprawdę ważne projekty.

Freelancer dla małych firm

Prowadzisz małą firmę i zmagasz się z brakiem budżetu na promocję. Masz mało czasu. Przeskakujesz z jednego zadania do drugiego. Musisz borykać się z wieloma nowymi wyzwaniami, które obniżają Twoją wydajność? W tej sytuacji może być trudno znaleźć czas i energię na rzeczy, które są naprawdę ważne. Oprócz tego, zatrudnianie kogoś na etat może być kosztowną inwestycją, na którą mała firma nie może sobie pozwolić.

Praca z freelancerem daje Ci komfort posiadania kogoś, kto zajmie się wszystkimi twoimi potrzebami marketingowymi, ale bez wydawania fortuny na podatki, ubezpieczenia i sprzęt. Podczas gdy wolny strzelec pracuje w swoim domu, ty możesz w końcu skupić się na rozwoju swojej firmy.

Należy również wspomnieć o elastyczności tego rodzaju współpracy. Płacisz za wykonaną pracę i zatrudniasz, gdy jest to dla ciebie wygodne.

 

Zatrudnienie freelancera w małej firmie może:

 1. Pomóc skupić się na rozwoju firmy,
 2. Obniżyć koszty,
 3. Dać ci dostęp do specjalistycznej wiedzy i poszerzyć horyzonty,
 4. Oszczędzić mnóstwo czasu,
 5. Zaoszczędzić przestrzeń biurową,
 6. Pomóc być bardziej produktywnym.

 

grafik komputerowy współpraca

Freelancer dla startupów

Zatrudnienie freelancera może pomóc startupom w szybszym skalowaniu i obniżeniu kosztów. Kiedy dokonujesz dużych inwestycji i podejmujesz ryzykowne ruchy w świecie biznesu, na początek nie chcesz zatrudniać zbyt wielu osób. Rozumiem to! Zanim będziesz pewien, że potrzebujesz własnego grafika, możesz najpierw sprawdzić freelancerów. Te krótkoterminowe zobowiązanie jest mniej ryzykowne, ale nadal pozwala ci się rozwijać.

 

Zatrudnienie freelancera w startupie może:

 1. Zwiększ wydajność,
 2. Obniżyć ryzyko,
 3. Dać więcej czasu na lepsze poznanie potrzeb,
 4. Szybciej rozwijać projekt z mniejszym ryzykiem.

Freelancer na pomoc dużym graczom o wielkich potrzebach

Dla tych, którzy zarządzają korporacją, zatrudnianie freelancerów może pomóc ich pełnoetatowym pracownikom w codziennej pracy. Znalezienie młodszego projektanta, który zajmie się małymi zadaniami, pozwoli zespołowi skupić się na naprawdę ważnych rzeczach.

Ale duże firmy nie tylko skorzystają na zatrudnianiu junior designera. Wysoko wykwalifikowani freelancerzy, z wieloletnim doświadczeniem, mogą zaspokoić potrzeby przedsiębiorstwa na wiele różnych sposobów. Świeże spojrzenie na zadany problem, które wniesie profesjonalista, zmotywuje ich do spojrzenia na wyzwania z nowej perspektywy.

 

Zatrudnienie freelancera w dużych firmach może:

 1. Pomóc zespołowi skupić się na ważnych zadaniach,
 2. Dać ci nową perspektywę,
 3. Sprawić, że twoja praca jest bardziej wydajna,
 4. Zdobyć dodatkowe doświadczenie i opinie.

Freelancer dla firm z nieregularnymi zleceniami

Niezależnie od tego, czy prowadzisz większą czy mniejszą firmę, potrzebujesz wsparcia graficznego tylko od czasu do czasu? Niezależny projektant jest również opcją dla ciebie. Nie chcesz zatrudniać dodatkowej osoby na etat tylko po to, by wykonała kilka projektów miesięcznie i resztę czasu spędzała na scrollowaniu Facebooka. Jednocześnie cenisz świetne efekty wizualne i komunikację na najwyższym poziomie. Chcesz, aby Twoja marka wyglądała profesjonalnie, była spójna i rozpoznawalna. W tym celu potrzebujesz kogoś, kto zadba o profesjonalny wizerunek Twojej marki.

Niezależny projektant może pomóc Ci osiągnąć ten cel przy znacznie niższych kosztach, w najbardziej efektywny sposób.

 

Zatrudnienie freelancera w firmach o małych potrzebach projektowych może:

 1. Pomóc uzyskać profesjonalny wygląd,
 2. Uczynić komunikację bardziej spójną,
 3. Pomóc ci być bardziej produktywnym i wydajnym.

Podsumowanie

Naprawdę wierzę, że freelancing i praca zdalna to przyszłość. Chociaż dla niektórych z was decyzja nie jest łatwa, jestem pewna, że znalezienie odpowiedniego wsparcia może być korzystne dla wszystkich rodzajów organizacji. Wielu moich klientów wahało się, ale gdy zaczną ze mną pracować, większość z nich docenia siłę posiadania niezawodnego freelancera na pokładzie i wraca kiedy tego potrzebuje.

Czy pracowałeś kiedyś z freelancerem? Jakie masz doświadczenia?

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like