Inspiracje nie tylko dla grafików

Codziennie przyglądam się temu co się dzieje w świecie projektowym i zbieram informację, by się nimi wami z dzielić. Wpadłam na pomysł serii, która pozwoli mi zebrać w jednym miejscu wszystkie interesujące materiały dotyczące designu, pracy freelancera, pracy zdalnej… i nie tylko. Będę starała się uzupełnić tę listę, dodając co tydzień nowe pozycje. Enjoy!

 

Inspiracje #004 // 05-12.08.2019

Neil Patel tłumaczy zmiany w algorytmie Googla i komentuje jak należy do nich podchodzi i co tak naprawdę znaczą. Swoją drogą jego blog to istna kopalnia cennych informacji na temat pozycjonowania stron www.

Inspiracje #003 // 22-28.07.2019

Jak wycenić swoją pracę będąc freelancerem. Bardzo interesujący artykuł od Pawła Tkaczyka:

Klient zakłada pewne minimum, na które się decyduje, a następnie szuka dobrej relacji wartość/cena w obrębie tego minimum. Jeśli jesteś początkującym projektantem, niemal każdy na rynku może wykonać taką usługę, jak Ty. Ale im lepszy się stajesz, im więcej doświadczenia nabierasz, im bardziej wzbudzasz zaufanie Klientów, tym mniejsza jest rynkowa „podaż” (czyli ilość) takich, jak Ty. Czas takich jak Ty jest ograniczony, więc kosztuje więcej.

Inspiracje #002 // 08-14.06.2019

1. Jak sprzedać swoje pomysły klientom. Jak zbudować prezentację, która sprzeda ideę stojącą za projektem. (ENG)

2. Nawyki w pracy, których zdecydowanie powinieneś unikać.

Krótkie streszczenie kursu na temat ergonomii pracy. Jeśli cały dzień siedzisz przed komputerem, ten artykuł jest dla ciebie (ENG)

Link do kursu.

 

3. Zmiany w twoich tekstach marketingowych, które możesz wprowadzić już teraz. Przydatne wskazówki o tym jak pisać, czego unikać i co powinny zawierać teksty promujące nasz biznes. Przydatne w biznesie freelancerskim, gdzie często sami musimy być swoim własnym copywriterem, fotografem i deweloperem. (ENG)

Inspiracje #002 // 01-08.06.2019

1. Podcast o design thinking od Marki Testowane na Ludziach

Listen to „5. Design thinking, projektowanie usług i doświadczeń klienta dla początkujących” on Spreaker.

 

2. Artykuł odsłaniający fakty i mity na temat strategii do Marketing przy Kawie

‚Wielostronicowy dokument, pełen błyskotliwych zdań czy kolorowych wykresów, bardzo często niewiele ma wspólnego ze strategią. Powstał na bazie pewnych stereotypów, którym warto się bliżej przyjrzeć. Bo na temat pojęcia strategia krąży wiele fałszywych wyobrażeń. Na tyle płodnych, że mnożą się niczym króliki.’

3. Michael Janda – autor ‚Burn Your Portoflio’ oraz ‚Teh Psychology of Graphic Design Pricing’ . Na swoim Instagramie dzieli się wiolma przydatnymi informacjami z zakresu pracy z klientem, designu oraz wyceniania swojej pracy.

 

 

 1. Inspiracje #001 // 24-30.06.2019

  1. Jak poprawnie zaprojektować sobie stanowisko pracy. Jak dostosować wysokość krzesła i odległość od monitora, by uniknąć bólu pleców (ENG)

   

  2. Jak wygląda proces projektowy jednej z najlepszych agencji w stanach. Ta seria pozwoli ci zajrzeć za kulisy pracy projektowej. (ENG)

   

  3. Seria artykułów na temat papieru od Grafmag. Jeśli planujecie drukowanie materiałów promocyjnych lub jesteście designerami, którzy chcą dobrze doradzić swoim klientom upewnijcie się, że śledzicie tę serię.

   

  Chcąc rozpocząć cykl naszych eksperckich porad, należy tak naprawdę rozpocząć od podstaw, dzięki którym unikniemy błędów w zrozumieniu tematów i łatwiej będzie nawigować nam po papierowym świecie, do którego (mam nadzieję) chętnie ze mną wkroczycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *