Narzędzia, które poprawią Twoją efektywność w budowaniu marki

mała firma co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz

Dziś mamy tak wiele aplikacji poprawiających produktywność, że czasami bardzo trudno jest podjąć decyzję, której użyć. Często spędzamy dużo więcej czasu na zarządzaniu nimi niż na czerpaniu z nich korzyści.

Wierzę w minimalizm, jeśli chodzi o aplikacje i narzędzia. Z własnego doświadczenia wiem, że im bardziej staramy się zwiększyć produktywność, tym bardziej jesteśmy zdezorientowani.

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że przeczytałeś artykuł przedstawiający narzędzia zwiększające produktywność i miałeś ochotę wypróbować je wszystkie, ale po kilku dniach po prostu zapomniałeś ich użyć?

Witaj w klubie!

W tym artykule pokażę Ci, co sprawdza się u mnie, ale zachęcam do wybierania tylko tych narzędzi, które Twoim zdaniem najbardziej Ci odpowiadają. Nie ma jednego rozwiązania i wszyscy musimy znaleźć to, co działa dla nas.

Time tracker – narzędzie zwiększające produktywność dla małych firm


To narzędzie, którego używam nieprzerwanie od lat. Wypróbowałam wiele różnych aplikacji zwiększających produktywność, ale z większości z nich zrezygnowałam po kilku dniach lub tygodniach, ponieważ zmniejszały moją wydajność. Jednak time tracker jest czymś, czego używam na co dzień. Ma wiele zalet. Oczywiście pomaga śledzić, ile czasu spędzam na każdym zadaniu. Dlatego wiem, czy zadania, które pochłaniają najwięcej mojej energii są najważniejsze dla mojej firmy.

Bardzo często spędzamy zbyt dużo czasu na mało ważnych zadaniach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Drugą wielką zaletą korzystania z licznika jest upewnienie się, że nie siedzisz zbyt długo przed komputerem. Ważne jest, aby robić regularne przerwy, a minutnik pomoże Ci zobaczyć, kiedy należy wstać i rozprostować nogi.

Jeśli czujesz, że minął dzień i nic nie zrobiłeś, urządzenie do śledzenia czasu może pomóc Ci faktycznie sprawdzić, co się dzieje. Dla mnie w takich chwilach to duża ulga i dzięki temu czuję się lepiej.

Kalendarz – narzędzie organizacyjne dla małych firm


W dzisiejszych czasach mamy ogromną liczbę narzędzi do pracy i zarządzania codziennymi zadaniami, ale kalendarz jest zawsze numerem jeden dla dobrze zorganizowanych właścicieli firm. Odpowiedź na pytanie, który kalendarz wybrać, nie jest łatwa. Zaczyna się od podjęcia decyzji między kalendarzem tradycyjnym – papierowym a internetowym.

Obie opcje mają zalety i wady.

W papierowym planerze przeglądanie zadań i śledzenie osiągnięć jest łatwiejsze. Pomaga także w odłączeniu się od mediów społecznościowych i byciu offline.

Kalendarz online ma również zalety. Jedną z największych jest to, że możesz zsynchronizować wszystkie swoje aplikacje i udostępniać je innym.

Dla mnie kalendarz papierowy jest zwycięzcą w tej bitwie, ponieważ łatwiej mi jest rozwinąć pozytywne nawyki, a także pomaga mi się skupić. Miałam problem ze sprawdzeniem kalendarza online i zamiast oszczędzać czas, marnowałam go, ustawiając alerty, pisząc na telefonie i rozpraszając się innymi aplikacjami. Prosta kartka papieru zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

Narzędzie do automatyzacji – dla małych firm


Czas to pieniądz, a czasami małe, płytkie zadania mogą kosztować znacznie więcej niż tylko stracone godziny. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że wiele z nich można w rzeczywistości zautomatyzować. W ten sposób możesz wygrać dodatkowe minuty i spędzić je na głębokiej pracy lub spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jednym z takich narzędzi jest Zapier, który umożliwia połączenie wielu różnych aplikacji i stworzenie automatycznych akcji, które zaoszczędzą Ci czas na płytkich zadaniach.

Narzędzia do zarządzania projektami dla małych firm


Marnujemy dużo czasu i energii na przesyłanie wiadomości tam iz powrotem, co może spowodować, że utkniesz pod ‘stertą’ nieważnych maili, które walczyć będą o Twoją uwagę.. Badania pokazują, że ludzie, którzy są stale rozpraszani przez e-maile i wiadomości, są mniej produktywni.

Żyjemy w świecie przesyconym informacjami, a nasz biedny mózg nie jest w stanie ich przetworzyć. Narzędzia do zarządzania projektami pomagają ograniczyć czas poświęcany na bezproduktywne przesyłanie wiadomości, przeszukiwanie korespondencji w celu znalezienia niezbędnych informacji. Narzędzia te zostały stworzone, aby pomóc Ci w wykonywaniu codziennych zadań i komunikowaniu się z partnerami i współpracownikami bez rozpraszania się.

Narzędzia do zarządzania projektami, które mogą pomóc w zarządzaniu zadaniami w zespole

Asana | Slack | Trello

Airtable – narzędzie do planowania treści dla małych firm


Tego narzędzia zaczęłam używać niedawno i jeszcze nie sprawdziłam wszystkich jego magicznych możliwości. Jest to oprogramowanie, które pomoże Ci w planowaniu zadań i współpracy z innymi osobami w Twoim zespole. Osobiście używam go do planowania treści. Pozwala na konfigurowanie formuł, aby proces był bardziej zautomatyzowany i oszczędzał cenny czas.

Uwielbiam nie tylko świetny interfejs użytkownika, ale także gotowe szablony, które pomogą Ci od razu rozpocząć pracę.

Planer papieru


Jestem tradycjonalistą, jeśli chodzi o ustalanie zadań, a planer papierowy jest ważną częścią mojej codziennej rutyny. Pomaga mi w przeglądaniu moich osiągnięć. Mam strategiczne podejście do planowania i lubię nieustannie przypominać sobie o moich celach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o planowaniu strategicznym? Przeczytaj ten artykuł.

Porządkowanie linków


Czy zapisujesz też wiele linków na później, a potem zapominasz, że faktycznie obiecałeś sobie je sprawdzić. Zapisuję tak wiele z nich w przeglądarce, a potem zapominam o ich usunięciu. Frotuanetlly istnieją narzędzia, które pomogą Ci lepiej je zorganizować.

Jedna prosta myśl, że ostatnio zmieniłem moje życie, to umieszczenie wszystkich niezbędnych narzędzi w jednym folderze, aby nie spędzać zbyt wiele czasu na zapamiętywaniu nazw i adresów URL. Teraz wydaje się to takie oczywiste, ale nie było wcześniej.

Raindrop | Evernote | Lasso

Miro


Te narzędzia może nie jest kluczowe, aby zachować większą produktywność, ale może pomóc w bardziej strategicznym myśleniu o celach. Miro to narzędzie do tworzenia map myśli. Używam go, gdy pracuję z klientami nad strategią marki lub projektowaniem stron internetowych. Pomaga nam zobaczyć szerszy obraz i zrozumieć strukturę projektu. Dzięki temu łatwiej jest nam zaplanować zadania bardziej strategicznie.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like