Podcasty dla freelancerów i przedsiębiorców

polskie podcasty dla przedsiębiorców i freelancerów o biznesie i projektowaniu

Internet jest pełen treści i czasami ciężko jest zdecydować, które z nich faktycznie nam się przydadzą. Podcasty cieszą się coraz większą popularnością, a w Polsce scena ta rośnie w siłę. Warto, więc sięgnąć do tego źródła wiedzy, jeśli jesteś przedsiębiorcą lub freelancerem i pragniesz rozwijać swoją markę.

Przez długi czas nie mogłam się przekonać do tego rodzaju przyjmowania treści. Sprawiało mi wielką trudność skupienie się nad tym co słyszę. Po jakim czasie podcasty stały się integralną częścią mojego życia i z chęcią włączam je w każdej wolnej chwili.

Czym są podcasty

Lubię myśleć o podcastach jak o radio XXI wieku. To cykliczna audycja głosowa, nagrana i udostępniona w sieci lub na aplikacji. Od radia różni ją to, że to my decydujemy czego i kiedy słuchamy.

Mówi się, że rynek podcastów rośnie spokojnie, ale wydaje się, że będzie to trend, który utrzyma się przez najbliższe lata. Podcasty to medium wygodne zarówno dla twórcy jak i słuchacza. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, zapewnia całkowitą wolność i format. Dla konsumentów zaś wiąże się z dużą wygodą. Wystarczy telefon i słuchawki i możemy cieszyć się naszą ulubioną audycją.

Podcasty wpisują się też w trend obustronnej konwersacji, ułatwiając twórcy wchodzenie w interakcje z odbiorcami. Oczywiście nie działa to w ten sam sposób jak media społecznościowe. Jednak wielu podcasterów w swoich programach zaprasza słuchaczy do wysyłania pytań i chętnie na nie odpowiada.

Oczywiście istnieje wiele różnych kategorii podcastów od polityki po odchudzanie i fitness. Ja jednak chciałabym się skupić na tych, które przydadzą się przedsiębiorcom i freelancerom.

Polskie podcasty, które przydadzą się w biznesie i pracy kreatywnej

Polska scena podcastowa wciąż się rozwija, ale nie brakuje na niej już całkiem interesujących kanałów, gdzie możecie poszerzać swoją wiedzę.

Marketing Masterclass – Magdalena Pawłowska

Magdalena Pawłowska jest znana ze szkoleń oraz kursów jak tworzyć… kursy online. W jej podcaście natomiast skupia się na zagadnieniach związanych z marketingiem. Zaprasza do swoich audycji gości, którzy swoją wiedzą dzielą się z tymi, którzy szukają informacji, jak dotrzeć do większego grona odbiorców, jak przetrwać rozmowę z klientem, jak niszowy biznes może wybić się w internecie i wiele innych.

Pomoc w Kreatywnej Pracy – Jacek Kłosiński

Podcast Jacka Kłosińskiego to nie tylko świetne materiały i przydatna wiedza dla osób kreatywnych, ale również przystępna forma. Odcinki są krótkie, łatwo przyswajalne i wysoce merytoryczne. Na kanale znajdziecie informacje na temat kreatywności, biznesu kreatywnego, projektowania i polecenia ciekawych książek.

Komunikacja Wizualna – Aneta Duk

Aneta reprezentuje nieliczne podcasty o projektowaniu i robi to w bardzo merytoryczny i obszerny sposób. Podcast kierowany jest zarówno do projektantów, jak i przedsiębiorców, którzy zainteresowani są tworzeniem rozpoznawalnych marek oraz są ciekawi jak sprawić, by cały proces przebiegł bez utrudnień.

Konkretnie o marketingu – Artur Jabłoński

Artur Jabłoński zajmuje się marketingiem i reklamą online. Pisze książki, organizuje szkolenia, kursy i pisze artykuły dotyczące reklam, eCommerce. Jego podcast to kompleksowa i dogłębna wiedza na temat marketingu online przedstawiona w bardzo przystępny sposób.

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Jeden z najbardziej znanych podcastów na polskiej scenie. Z tego kanału możecie dowiedzieć się wszystkiego na temat małego biznesu – od marketingu, poprzez sprzedaż i finanse. Dodatkowe każdy odcinek to nowy gość – prawdziwy ekspert w swojej dziedzinie.

Marki Testowane na Ludziach Małgorzata Wardaszka-Deręgowska

Marki testowane na Ludziach przyciągnęły moją uwagę, bo Gosia ma podobną wiarę w małe marki jak ja. Na kanale dowiedzieć się jak budować silną markę bez wielkich budżetów i w zgodzie ze sobą. Dodatkowo często dodawane są materiały do ściągnięcia, które ułatwiają pracę na budowaniem swojej marki.

Po Ludzku o Pieniądzach – Radek Budnicki

Radek Butnicki odczarowuje świat finansów i pomaga nam na drodze do wolności finansowej. W swoim podcaście opowiada jak odnaleźć się w świecie skomplikowanych klauzul i jak sprawić, żeby pieniądze nie zawładnęły nami, a były narzędziem do wyznaczonych celów.

Z pasją o mocnych stronach – Domini Juszczyk

Dominik Juszczyk jest certyfikowanym coachem Gallupa i opowiada o talentach, które przydają się w codziennym życiu oraz w pracy. Jest dużo o produktywności, łapaniu równowago między życiem zawodowym, a prywatnym. Dodatkowo czas od czasu pojawiają się też ciekawi goście.

Kreatywne Zagłębie – Paweł Badura

Podcast dla osób kreatywnych, którzy szukają inspiracji. Paweł Badura zaprasza do siebie osoby, które w kreatywny sposób podchodzą do życia nie tylko zawodowego. Podcast idealny dla tych, którzy potrzebują kopa do działania.

Może Cię zainteresować: Książki o designie i nie tylko

9 Shares:
2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like